Su Ürünleri Soğuk Hava Depoları

Su Ürünleri Soğuk Hava Depoları

Tazelik özellikle de yiyecek konusunda ve bozulmaya müsait olan ürünler için çok önemli bir konudur. Tazeliğini kaybeden ürünlerin kullanımı artık imkansız bir hal alır. Bunun önüne geçmek için de birçok farklı önlem alınıyor. Alınan önlem bazen söz konusu ürünü direkt olarak tüketmek olabilirken bazen de daha teknik ve uzun vadeli önlemler alınabiliyor. Soğuk hava depoları bu konuda alınan önlemlerin başında geliyor. Biz de firma olarak söz konusu olan bu soğuk hava depolarının üretimini yaparak bu konuda ihtiyacı olan firmaların ve insanların ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Su Ürünlerinde Tazelik

Balık gibi su ürünlerinde tazeliğin büyük bir önemi vardır. Tutulduğu yerde hemen tüketilen bu su ürünleri için herhangi bir sorun olmasa da söz konusu bu ürünlerin ihraç edilmesi veya taşınması olaylarında tazeliklerini korumaları için su ürünleri soğuk hava depoları kullanılıyor. Bu depolarda Oksijen ve Karbondioksit gazlarının miktarları dengeli hale getirilip kontrol ediliyor. Bunun yanında sıcaklık da söz konusu olan ürünün bozulmayacağı sıcaklık olarak ayarlanıyor. Bütün bu işlemler sayesinde söz konusu olan su ürünleri çok uzun sürelerde bile saklanıp muhafaza edilebiliyor. Firma olarak üretmiş olduğumuz bu soğuk hava depoları birçok market zinciri, firma ve insan tarafından sık sık tercih ediliyor ve kullanılıyor.

Depoların İmalatı

Firma olarak imal ettiğimiz bu su ürünleri soğuk hava deposu imalatı son derece teknik ve teknolojik adımlar ile üretiliyor. Ki içinde bulunan gazın dengesini ve miktarını bunun yanında da var olan sıcaklığın derecesini ayarlayabilsin. Evinizdeki buzdolaplarından çok daha büyük ve gelişmiş olan bu ürünlerimizi üreterek insanların bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Muhafaza Edilen Ürünler

Soğuk hava depoları çok farklı alanlarda farklı amaçlar için kullanılabilir. Ancak bizim sıklıkla karşılaştığımız gibi daha çok ürünlerin ve bozulmaya müsait olan yiyeceklerin korunması için kullanılıyor. Korunan bu ürünlerin başında da su ürünleri geliyor. Çünkü bilindiği gibi su ürünleri sudan çıkarıldıktan sonra hemen tüketilmedikleri takdirde bozulabilir. Bu nedenle de su ürünleri soğuk hava muhafaza deposu kullanılıyor.

Peki, bu depolarda muhafaza edilerek bozulmanın önüne geçilen ürünler hangileridir;

  • Midye,
  • İstiridye,
  • Karides,
  • Çeşitli balık türleri,
  • Yengeç gibi ve daha birçok farklı su ürününü      ürettiğimiz bu su ürünleri depolarında kolaylıkla saklayabilir ve      tüketebilirsiniz.

Ürünlerin Kullanım Alanları

Üretimini yapmış olduğumuz bu su ürünleri soğuk hava depoları boyut olarak büyük ve sistem olarak da kullanışlı olduğu için daha çok bu sektörde büyük satışlar yapan ya da çok miktarda ürünü muhafaza eden insanların kullandığı ürünlerin başında geliyor. Örnek olarak söz konusu olan bu su ürünlerini ihraç eden bir firma soğuk hava deposu olmadan ürünlerini bozulmadan taşıyamaz. Bunun yanında çeşitli market zincirlerinde de insanlara satılan bu ürünlerin korunması amacıyla sık sık kullanılıyor ve tercih ediliyor.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.