Anahtar Teslim Soğuk Hava Depoları

Anahtar Teslim Soğuk Hava Depoları

Soğuk hava depoları birçok alanda ürünlerin uzun süre tazeliğini bozmadan muhafaza edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bir soğuk hava deposunu dilediğiniz boyutlarda imal etme şansınız vardır. Kurulmak istenilen soğuk hava depolarından en yüksek verimin sağlanması profesyonel bir destek alınmasıyla mümkündür. Soğuk hava depolarında ortam sıcaklığının ayarlanması ve ürüne uygun kurulumun yapılması durumunda çok uzun sürelerde ürünlerin bozulmadan kalması sağlanmaktadır. İmalatçı firma olarak muhafaza edilmek istenilen ürünlere uygun olarak anahtar teslim soğuk hava depoları imalatını ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Soğuk Hava Depoları Nasıl Kurulur?

Soğuk hava depoları kurulumunda öncelikle soğuk hava deposu kurulum amacı, gerekli soğutma sistemi belirlenmesi ve kurulum alanının projelendirilmesi yapılmaktadır. Soğuk hava depolarında en önemli husus soğutma ve havalandırma sistemlerinin en uygun şekilde belirlenmesidir. Sektörde kazanmış olduğumuz tecrübe ile soğuk hava depolama imalatı yaparak müşterilerimizin sorunsuz bir şekilde ürünlerini uzun süre koruyabileceği farklı boyutlarda soğuk hava depoları kurulumları yaparak müşterilerimizin memnuniyetini kazanmayı hedefliyoruz. Soğuk hava deposu kurulumunda da müşterilerimize en uygun koşulları sağlamaya özen gösteriyoruz.

Soğuk Hava Depolarının Amacı Nedir?

Soğuk hava depolarının amacı genel olarak ürünlerin uzun süre tazeliğini bozmadan muhafaza etmektir. Bireysel veya ticari soğuk hava depoları taze bir şekilde üretilen veya elde edilen ürünlerin daha sonra tüketilmek veya satılmak amacıyla çürüme, kuruma, kokuşma, bozulma veya kurtlanmasını önlemek gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Soğuk hava depoları bazı ürünlerde 1 yıldan fazla sürede ürünün tat, bütünlük ve kalitesinin bozulmadan kalmasını sağlamaktadır.

Bu durum hem bireysel hem de ticari amaçlı soğuk hava depolarına olan ilgiyi artırmıştır. Birçok üretici yaz mevsiminde üretmiş olduğu ürünleri daha sonra biraz daha yüksek kar marjları ile satmak amacıyla ürünlerini ticari amaçlı soğuk hava depolarında yer kiralaması yaparak muhafaza etmektedir. Böylece hem üretici üretmiş olduğu ürünleri daha yüksek fiyatlara satarak kazanırken, ticari soğuk hava deposu sahipleri de kiralama yoluyla önemli bir kazanç elde etmektedir.

Soğuk Hava Depolarından Hangi Ürünler Muhafaza Edilir?

Soğuk hava depoları ülkemizin her yerinde farklı ürünlerin uzun süre muhafaza edilmesi için kurulmaktadır.

İmalatını yapmış olduğumuz soğuk hava depolarında muhafaza edilebilen ürünlerden bazılarını ise şöyle saymak mümkündür;

  • Et ürünleri
  • Süt ürünleri,
  • Elma,
  • Ayva,
  • Armut,
  • Üzüm,
  • Soğan,
  • Patates,

Profesyonel bir şekilde imal ederek kurulumunu yapmış olduğumuz soğuk hava depolarında birçok tarımsal, hayvansal ve endüstriyel ürünün sağlıklı bir şekilde uzun süre muhafaza edilmesi mümkündür. İmalatçı firma olarak müşterilerimize her türlü konuda en hızlı iletişim kanallarını kullanarak gereken teknik ve tedarik desteğini sunuyoruz. Soğuk hava depolarının kurulumundan işletilmesine, periyodik bakımlarından yedek parça teminine kadar tüm hizmetlerimizi kesintisiz ve garantili bir şekilde sağlıyoruz. Ülkemizin her noktasından hizmetlerimize ulaşım bulunmaktadır.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.