Kırmızı Et Soğuk Hava Depoları

Kırmızı Et Soğuk Hava Depoları

Kırmızı et soğuk hava depoları, gıda mevzuatı gereğince düzenlenmelidir. Kırmızı et soğuk hava depoları konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları en iyi şekilde analiz etmiş bulunan ekibimiz ile canlı hayvan kesiminden işlenmeye ve uygun soğuk hava depolarında muhafaza edilmesine kadar her bir aşamada siz değerli danışanlarımıza yılları aşkın tecrübelerimiz ile hizmet vermekteyiz. Proses soğuk alanlar, parçalama alanları, şoklama odaları, soğuk muhafazası ve donuk muhafazası konularında kırmızı et ve tavuklar için soğuk hava deposu ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılama garantisi veriyoruz. Ayrıca üstlendiğimiz et entegre tesisleri sayesinde her türlü soğuk hava deposu kurulumunu anahtar teslim şekilde sizlere sunuyoruz.

A'dan Z'ye Hizmet

Sizlere soğuk hava deposu adına vereceğimiz hizmet içerisinde şu başlıklar da yer alıyor;

  • İnşaatın alt yapısının hazırlanması,
  • İşletmenin maliyetinin minimuma düşürülmesi,
  • Soğuk hava depolarının projelendirilmesi,
  • Soğutma cihazları hakkında bilgilendirme,
  • Yatırımın maliyetinin analizi.

Et soğutma sistemleri hakkında aklınıza gelebilecek her çeşit soruyu ve karşılaşabileceğiniz her türlü problemi birlikte çözüyoruz.

Kırmızı Et Soğuk Hava Depoları Özellikleri

Kırmızı et veya tavuk ürünleri genel bir şekilde ele alındığında; etin üretiminden tüketimine kadar soğuk hava koşularında muhafaza edilmesi gerekir. Hayvanların etinde, olası bir hastalık veya bozulmasına sebep olacak mikroorganizmalar yoksa dahi kesiminden çok kısa bir zaman içerisinde etlere birçok mikrop bulaşabilir.

Bu durum etlerin bozulmasına yol açar. Dolayısıyla etin kesim işlemi gerçekleştiğinde etin 0˚C ila -1,7˚C arasında ve %95 oranında nem içeren soğuk hava koşullarında muhafaza edilmesi gerekir. Bu durum hem etin kararmasını engeller hem de olası bir mikrobun bulaşıp yayılmasını engeller. Bu hava koşulları et soğuk hava deposu sayesinde sağlanabilir. Soğuk hava depoları ile ürünleriniz bozulmadan uzun bir süre muhafaza edilir.

Tavuk Eti Soğuk Hava Depoları Özellikleri

Tavuk eti, kırmızı ete göre çok daha seri bir şekilde bozulabilen bir et türüdür. Dış etkenlerden oldukça fazla etkilenebilen tavuk eti, uygun hava koşuları sağlanmadığı müddetçe muhafazası imkansızdır. Ancak uygun sıcaklık koşullarının karşılanması, tavuk etinin muhafaza süresini maksimuma çıkarır. Bu sayede et uzun bir süre boyunca tazeliğini korur.

Hizmetlerimiz

Sizler için üreteceğimiz soğuk hava depoları, proje yöneticilerimiz tarafınca, inşa süreci ve ileriye yönelik kapasite artırımı göze alınarak projelendirilmektedir. Bu husus sizlerin gıda sektörü üzerinde yapacağınız yatırım için oldukça önemli olup, mutlaka dikkate almanız gereken önemli bir detaydır.

Soğuk hava depoları konusunda sizlere sağlayacağımız hizmet öncesinde proje yöneticilerimiz; muhafaza etmeyi istediğiniz ürünlerin depolama koşullarını göz önüne alarak, olası risk analizlerini çıkarır ve bu kaydı tarafınıza taslak halinde sunar. Taslak üzerinde gereken kontroller yapılarak uygun bir karara bağlandığında da projeniz en iyi kalite ve yüksek verimle hayata geçirilir. Her türlü anahtar teslim soğuk hava depoları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.