Çiçek ve Tohum Saklama  Soğuk Hava Depoları

Çiçek ve Tohum Saklama Soğuk Hava Depoları

Çiçek tohumları ekim zamanı gelene kadar uygun koşul ve ortamlarda saklanmazsa bozulup çürür. Dolayısıyla tohumlar ürün veremez veya ürünler istenilen kalite olmaz. Bu sebepten dolayı en yüksek verimi içeren evaporatörler, düşük verim fanlar ve uygun saklama koşulları tohum ve çiçekler için sağlanmalıdır. Bizler tohum ve çiçeklerinizin yaşam standartına göre soğuk hava depoları üretiyoruz. Anahtar teslim tohum saklama soğuk hava deposu hizmetimiz sayesinde tohum, çiçek ve doğal yaşamla ilgili tüm ürünlerinizin ömrünü uzun vadede korumayı garantiliyoruz.

Uzman Kadromuz Yanınızda

Depolama yapmak istediğiniz ürünlerin yapısal ihtiyaçlarına bağlı olarak en doğru iklimlendirmeyi, nemlendirme ekipmanlarımız ile sizlere sunuyoruz. Bu hizmetimiz ile sizler için en uzun vadeli çözümleri sağlıyoruz. Proje yöneticilerimiz kapasite, işletme ve yatırım maliyeti gibi her aşamada sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyacaktır. Çiçek saklama soğuk hava narenciye soğuk hava, et soğuk hava ve meyve-sebze soğuk hava kısacası tüm soğuk hava deposu ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk Hava Depoları Özellikleri

Soğuk hava deposu denildiğinde akıllara, her türlü ürünün aynı yerde muhafaza edildiği gelir. Ancak bu yanlıştır. Her çeşit ürünün uzun vadede yaşaması için farklı koşullara ihtiyacı vardır. Muhafaza edilecek olan ürünlere bağlı olarak projelendirilen depodan en yüksek verimin alınması için her bir adımın doğru bir şekilde atılması gerekir.

Soğuk hava deposunun proje aşamasında; ürün özellikleri ve daha ileriye yönelik kapasite durumu göz önüne alınmalıdır. Örneğin; çiçek ve tohum saklama soğuk hava depoları için en iyi sıcaklık belirlenmelidir. Bu işlem ise uzman kişiler tarafından takip edilmelidir. Sıcaklık ve nem oranı doğru bir şekilde sağlanırsa, ürünlerin yapısal özelliği bozulmadan en uzun süre muhafaza edilebilecektir. Bu sayede de tohumdan istenilen verim elde edilecektir.

Bu konuya başka bir örnek olarak Orman İşletme Müdürlüğü verilebilir. Orman İşletme Müdürlüğü; olası bir afet ve benzeri olumsuz durumlara karşı her zaman yüzlerce hatta ağaç tohumunu soğuk hava deposu bünyesinde bekletir. Bu sayede tohumlar bozulmadan gerek duyulan alanlara ekilir. Sizlerde ürettiğiniz ürün tohumlarını ya da çiçek fidanlarını muhafaza ederek her sezon kullanarak kazanç elde etmek isterseniz, bizimle iletişime geçerek işletmenize en uygun çözüm önerilerini alabilirsiniz.

Çiçek Ve Tohum Soğuk Hava Deposu Özellikleri

Tercih veya kapasite doğrultusunda ihtiyaca özel olarak tasarlanan soğuk hava depoları, korunacak ve muhafaza edilecek ürünlerin doğrultusunda +15 ile -5Cﹾ sıcaklık aralığında olabilir. Bu alanda dondurma oranı ise 0Cﹾ ile -45 Cﹾ arasındadır. Nem oranı da her üründe dengelenerek, saklanan üründe su kaybı oluşmaması için doğru oranlarda sağlanır.

Kısacası tohumları muhafaza etmek ve maddi bir kayba uğramamak istiyorsanız, soğuk hava depoları alanında profesyonel hizmet sunan firmamız sizlerin yanında olacaktır. İletişim numaramız aracılığıyla bizimle iletişime geçerek ürünleriniz için en doğru hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. 

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.