Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Depoları

Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Depoları

İnsanların hayatlarını devam ettirirken gereksinim duydukları veya sanayi sektöründe kullanılacak malzemelerin uzun ömürlü olması oldukça önemlidir. Uzun ömürlü olan bir ürün diğerlerine oranla çok daha kullanışlı olur. Bu nedenle de kullanılan ürünün çeşidi ne olursa olsun çok daha uzun ömürlü olması için kullanılan bazı özel teknikler vardır. Bunların başında firma olarak bizim de imalatını yapmış olduğumuz atmosfer kontrollü soğuk hava depoları vardır.

Soğuk Hava Depolarının Çalışma Sistemi

Üretimini yapmış olduğumuz bu soğuk hava depoları oldukça büyük boyutlarda olabildiği gibi kullanıma göre daha küçük boyutlarda da olabiliyor. Söz konusu olan bu soğuk hava depolarında saklanan ürünlerin çoğu meyve ve sebze gibi kullanım ömrü kısa ve atmosfer ile teması halinde kısa sürede bozulabilecek olan ürünlerdir. Bu nedenle imalatını yapmış olduğumuz bu soğuk hava depoları bu işi büyük düzeyde yapan firmaların ve insanların ihtiyaçlarına yöneliktir.

Gaz Alışverişini Kontrol Etmek

Bozulmaya müsait olan ürünlerin birçoğunda bu oksijen ile direkt temasa geçtiğinde meydana gelir. Çünkü atmosfer ile direkt temas bozulmaya müsait olan meyve ve sebze gibi ürünlerin kısa sürede kullanılmadıkları takdirde kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmazdır. İşte tam da bu nedenden dolayı Oksijen seviyesini sabit tutup Karbondioksit oranını da ayarlayarak imal ettiğimiz bu soğuk hava depoları kullanılmaya çok müsait ürünlerdir.

Ürünlerimizin İmalatı

Firma olarak atmosfer kontrollü soğuk hava depo imalatı yapıyor ve bu konuda ihtiyacı olan insanların ve firmaların kullanımlarına sunuyoruz. Üretimini yapmış olduğumuz bu depolar gerek boyut olarak gerek de içine koyulabilecek ürünün çokluğu açısından oldukça geniş çaplı üretimlerdir. Buzdolabı şeklinde çalışan birçok depo mevcuttur. Bunların evlerde kullanılan buzdolabından tek farkları boyut olarak çok daha büyük olmalarıdır. Ancak söz konusu olan bu ürünlerimizin en büyük özelliklerinden biri atmosfer kontrollü olmasıdır. Bu açıdan oldukça teknolojik ve akıllı ürünlerdir.

Ürünlerin Satımı Ve Kurulumu

Firma olarak üretimini yapmış olduğumuz bu soğuk hava depolarını hizmetinize sunduktan sonra kurulumunu da tamamen kendi elemanlarımız ile yapıyor ve çalışmaya hazır bir hale getiriyoruz. Bu konuda kesinlikle şüphe bırakmayacak kadar kaliteli ve eksiksiz çalışıyoruz. Satışını sunduğumuz bu atmosfer kontrollü soğuk hava muhafaza ürünleri piyasada et, meyve, sebze ve bozulmaya müsait ürünlerin satışını yapan birçok firma tarafından tercih ediliyor.

Kullanım Alanları Nelerdir?

Soğuk hava depolarının birçok farklı kullanım alanları olabilir. İnsanlar bunu sadece yiyecek sektöründe kullanılmaya müsait olarak görse de imal ettiğimiz bu soğuk hava depoları sanayi sektöründe de kullanılıyor.

Kullanım alanları arasında;

  • Toplu satış yapan firmaların depolarında,
  • Günlük satış yapan zincir marketler,
  • Et ve et ürünleri depoları,
  • Et kesimi yapılan kasaplar ve daha sayılabilecek      birçok alanda söz konusu olan bu soğuk hava depoları sık sık kullanılıyor.      

Bu konuda yüksek kalitedeki üretimlerimiz ile ürünlerimizi rahatlıkla tercih edebilir ve bu konudaki ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.