Konteyner Soğuk Hava Deposu

Konteyner Soğuk Hava Deposu

Birçok çeşitte soğuk hava deposu sistemi bulunmakta olup çoğunun taşınabilir özelliği bulunmuyorken taşınabilir soğutma sistemlerinden biri olan konteyner soğuk odalarının en büyük özelliği de taşınabilir özellikte olmasıdır. Sabit bir yerde kalmayıp farklı yerlerde de soğutma görevini yerine getirmekte olan konteyner soğuk hava deposudur.

Konteyner Soğuk Hava Deposu Kullanımı

Günümüzde genellikle yurt dışında, askeri alanlarda, özel şoklama odalarında ya da taşınabilir özelliğinden dolayı özel amaçlı kullanım için en çok tercih edilen konteyner soğuk hava deposu modelidir. Konteyner soğuk odalar 20 Feet ve ya 40 Feet olarak +8°C, - 1°C, -5°C, -18°C, -25°C, -45°C gibi isteğe bağlı farklı derecelerde olan seçenekleriyle üretilmektedir. Konteyner soğuk depo kolay taşınabilir özelliği ve dış etkenlerden etkilenmeyen koruyucu metal gövdesi ile her türlü alanlarda çalışmaya ve taşınmaya uygundur.

Konteyner soğuk hava deposuna ekstra farklı bir seçenek olan jeneratör takviyesi de bulunarak kesintisiz soğutma da yapabilirsiniz.

Neden Konteyner Soğuk Hava Deposu

Belirli koşullar doğrultusunda muhafaza edilip soğutması standart derece olan ürünler için özellikle de taşımacılık sektöründe de sıklıkla tercih edilen bir Soğuk Hava Deposu olan konteyner soğuk hava deposu bu ürünler ve ortamlar için ideal bir soğutma sistemidir. Konteyner soğuk hava deposu özellikle sebze ve meyve gibi daha çabuk bozulabilen gıda çeşitlerinin taşınması esnasında yapısına uygun olarak soğutma ve ısıtma sistemine sahip olan sistem, ürünlerin bozulmadan taşınmasını ve korunmasını sağlamaktadır.

Aynı zamanda hazır gıda sektörüne girmeyi düşünüyorsanız, yatırım yaptıysanız ve doğru koşullarda muhafaza sağlayamazsanız, ciddi zararlar edebileceğin çabuk bozulacağı için kaçamayacağınız gerçeği vardır. Bu sektörde de size yardımcı olacak olan konteyner soğuk odalar, istenilen sıcaklık veya soğuklukta ürünlerinizi korumanız da en kolay ve pratik yardımcınız olacaktır.

Konteyner Soğuk Hava Deposu Fiyatları

Isteğiniz doğrultusunda ister sabit ister taşınabilir şekilde kullanmak için tercih edilen Konteyner Soğuk Hava Deposu Fiyatları, sizlerin istediği talepler ve modeller ile değişiklik gösterecektir. Konteyner soğuk hava deposu imalatı standart ölçülerde olacağı gibi isteğinize bağlı olarak özel ebatlarda da tasarlanabilir, istediğiniz kullanım alanı ve muhafaza edeceğiniz ürün özelliklerine göre imalat sırasında tasarlanarak tarafınıza en iyi şekilde verim sağlayacak niteliklerde üretilecektir.

Konteyner Soğuk Hava Depolarının Özellikleri

Genel olarak soğuk oda konteynerlerin özellikleri deniz taşımacılığında kullanılırken güç kaynağı aracılığı ile bağlantı kurulduğu zaman taşınma süresince kendi enerjisini sağlayarak, ısı seviyesini sabit tutacaktır ve içinde ki besinleri bozmayacaktır. Soğuk oda konteynerinin deposunda soğutma ünitesi belli bir sıcaklığa geldiğinde ayarlarsanız otomatik olarak soğutma sistemi devreye girebilir.

Konteyner soğuk hava deposunda sıcaklık algılayıcı özelliğe sahip olup isterseniz iç sıcaklığı sürekli sabit tutabilirsiniz. Konteyner soğuk hava depolarının bu ve bunun gibi pek çok özelliği sayesinde ürünlerinizi taze tutabilir ve bozulmadan korumasını gerçekleştirebilirsiniz.


E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.