Proses Ortam Soğutma Alanları

Proses Ortam Soğutma Alanları

Her türlü gıda işletmesi yer aldıkları sektörün bir gerekliliği olarak soğuk oda, soğuk alan veya soğuk hava deposuna ihtiyaç duyarlar. Çünkü ürettikleri ürünlerin doğal yapılarının ve tatlarının bozulmadan saklanması gerekir. Ürünlerin raf ömürlerinin uzaması için, doğal ortamdan uzak olarak profesyonel bir soğutma ortamda muhafaza edilmeleri gerekir. Gıda ürünlerinin çoğu işleme aşamasında yeterli ve uygun koşulların oluşturulamamasından dolayı bozulur ve bu durum da üreticiye ciddi oranlarda maddi zarar yaşatır. İşte bu maddi zararın oluşmaması için proses soğutma alanları imalat hizmetimiz sayesinde, ürünler bakteri oluşturmadan ve sağlık koşullarına en uygun şekilde işlenerek tüketiciyle buluşturulur.

Proses Ortam Özellikleri

Gıda sektöründe yer alan işletme tesislerinde, açık ürünleri işleyen üreticilerin hem kaliteli ürün sağlamak, hem de gıda mevzuatına uymak için; hazırlık, işleme, parçalama ve paketleme aşamalarında proses ortam soğutma alanları kullanma zorunluluğu vardır. Proses Ortamlar +12°C-+17°C sıcaklık aralıklarında bir çalışma ortamı ile oluşturulmalıdır. Proses alan soğutma alanlarında, ürünün bakteri toplamaması ve iş başındaki personelin soğuk havadan olumsuz olarak etkilenmemesi için özel dizayn edilmiş, tavan tipi proses evaporatör (iç ünite rafları) şeklinde kullanılır. Ayrıca; proses soğuk hava alanları üretim hizmetimizde; kumaş kanalı sistemi kullanıyoruz. Bu sayede işletmenize hijyenik bir çalışma ortamı sunuyoruz.

Soğuk Hava Depoları

Proses soğutma alanları kullanılmadan açıkta işlenen gıda ürünleri oldukça hızlı bir şekilde bakteri üretir. Bu durum da ürünlerin hızlıca bozulmasına sebep olur. Bu nedenle gıda sektöründe soğutma alanları oldukça önemlidir. Ayrıca işlenen ürünlerin belli bir süre daha korunmasını sağlamak ve bu süreyi maksimum hale getirmek için de soğuk hava deposu kullanımına ihtiyaç duyulabilir. İşletmeniz ve üretmiş olduğunuz ürünler için en doğru soğutma sistemleri hakkında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.

Uzman Kadromuz

İşletmeniz ve ürettiğiniz ürünler için en doğru soğutma sistemi en ince ayrıntılarına kadar kurma potansiyeline sahip olan firmamız, proje aşamasından başlayarak kuruluma dek sorunsuz bir hizmet sağlayacak olup, sizlere anahtar teslim soğuk hava depoları hizmetini sunacaktır. İyi bir hizmet şüphesiz işin proje aşamasından anlaşılır. Proje yönetici ekibimiz tesisin kurulacağı ortamın analizini ve ileriye dönük olarak risk analizini de sizler için yapmaktan mutluluk duyacaktır. Bu sayede işletmeniz için en doğru sistem seçilerek uygulama planı çıkarılacaktır. Üretilecek olan soğuk hava alanlarının en iyi malzemeler ve kaliteli işçiliğin birleşmesiyle en uzun vadede verim alabilmenizi sağlayan bir yapıyla üretileceğine emin olabilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Proses ortam soğutma alanları hizmetimizin dışında sunduğumuz hizmetler şunlardır;

  • Narenciye soğuk hava depoları,
  • Yaş meyve ve sebze soğuk hava depoları,
  • Et ve Tavuk Soğuk Hava depoları,
  • Medikal ve tıbbi soğuk alanlar,
  • Ev tipi soğuk odalar.

İhtiyacınıza uygun soğuk hava alanının belirlenmesi ve ayrıntılı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.