Catering Soğuk Hava Depoları

Catering Soğuk Hava Depoları

Gıda sektörü insan sağlığı ile doğrudan ilgili olduğu için bu kurallar aslında belirli yasalar ve yönetmelikler konularak insan sağlığı koruma altına alınmıştır. Catering firması açabilmek için gerekli kurallar ve istenen şartlara uygunluk denetlemeleri ilgili bakanlık ve belirli organlar aracılığıyla sıkı denetimlere tabi tutulmaktadır. Belirli kurallara uygun altyapısı olmayan firmalara en başından ruhsat ve çalışma izninin verilmemesi kesinlikle insan sağlığını korumak adına gereklidir. Yasalar ve yönetmelikler bu konuda asla taviz vermezler.

Catering Soğuk Hava Depoları

Yemek üretimi ve satışı yapan firmalar belirtilen kurallara uygun şekilde catering soğuk hava depoları ya da soğuk hava odaları kullanmak zorundadırlar. Catering yemek firmaları için soğuk hava depolarının ve hijyenin önemi çok fazladır. Bu nedenle bu sektördeki rekabette göz önüne alındığında insan sağlığını korumak ve kendi firmalarını ayakta tutabilmek için konuyla ilgili kurallara uygun şartlara sahip soğuk odaları temin etmekle yükümlüdürler.

Catering yemek firmalarının bulundurmakla yükümlü oldukları soğuk hava depoları en genel haliyle şöyledir:

  • Donuk ürün muhafaza deposu ( - 18 derece): Bu tür      soğuk depolar dondurulmuş gıdaların muhafazası için kullanılmaktadır.
  • Soğuk ürün deposu (4 derece): Bu dolaplarda      günlük kullanılan ürünler saklanmaktadır.
  • Serin muhafaza deposu (15 derece ile 18 derece):      Kuru gıdalar ve bakliyat ürünlerinin muhafazası için kullanılmaktadır.

Catering Soğuk Hava Depo İmalatı

Firmamız toplu gıda üretimi ve pazarlaması yapan firmalar ve catering yemek şirketlerinin ihtiyaç duyduğu tüm soğuk hava depolarının imalatını yapmaktayız. Bu tür gıda işi yapılan şirketlerde bazen dolap şeklinde soğutma sistemleri bazı durumlarda ise soğuk oda şeklinde soğutma sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bizim firmamız bu anlamda ihtiyaç duyulan tüm soğutma depoları ve sistemlerinin imal ve satışını yapmaktayız. Soğuk zincir dediğimiz bir sistem ile her ürünün yapısına ve özelliğine uygun soğutma sistemleri bizim hizmet alanımızı oluşturmaktadır.

Soğuk hava depolarını kullanım alanları ise şunlardır:

  • Tüm süpermarketler, gros marketler, hiper marketlerdeki soğutma depoları,      buzhaneler, konuk evleri, oteller, restoren ve misafirhanelerin süt ve süt      ürünleri için kullandıkları soğuk muhafaza tesisleri,
  • Et ve et ürünlerinin muhafaza edildiği odalar,
  • Sebze ve meyve muhafaza tesisleri,
  • Sanayi tipi dondurulmuş ürün muhafaza tesisleri,
  • Laboratuvar ve ilaç muhafaza,
  • Balık için soğuk muhafaza,

Dondurulmuş ürün muhafaza sistemleri için kullanılmakta olan tüm soğutma sistemleri ile ilgili imalat, bakım ve onarımını yapmaktayız.

Catering Soğuk Hava Muhafaza Deposu

Biz firma olarak endüstriyel catering soğuk hava muhafaza depo ve sistemleri alanında hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz hizmetler müşterilerimizin istek ve talepleri doğrultusunda; projelendirme, satış, kurulum ve montaj, satış sonrası bakım ve servis konularında konu ile ilgili her şey bizim hizmet sınırlarımızı oluşturmaktadır. Yenilikçi, modern ve güvenilir bir firma olarak kaliteli ve sertifikalı hizmetler vermekteyiz. İnternet sitemizi ziyaret ederek yaptığımız kaliteli hizmetler hakkında geniş bilgi alabilirsiniz.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.