Ev Tipi Soğuk Oda

Ev Tipi Soğuk Oda

Elektrik enerjisinin kullanılmaya başlamasıyla birlikte, endüstriyel ve bireysel kullanımlar için soğutucu cihazlar üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde, her evde gıda ürünlerinin bozulmadan muhafaza edilebilmesi için buzdolabı ya da soğuk oda sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji sayesinde, soğuk oda sistemleri sadece sanayi için değil evlerde bireysel kulanım için de tasarlanmaya ve kullanılmayan başlanmıştır. Ev tipi soğuk oda tasarımları, buzdolaplarından daha geniş kapasiteli olduğu için buzdolabının en az 3 – 4 katı ürün muhafaza edilebilmektedir. Müşterilerimizin taleplerine göre evlerinin, kiler, çamaşır odası ya da farklı odalara soğuk oda sistemi kurulumu yapıyoruz.

Soğuk Oda Kurulumu

Uzman elemanlarımız ile gelen talepleri değerlendiriyor ve kurulması istenilen ev tipi soğuk depo sistemlerinin kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Soğuk odalar farklı ölçü ve kapasitelerde olabilmektedir. Soğuk odada bulundurulacak ürün türüne ve kurulum yapılacak yerin özelliklerine göre ölçülendirme yapıyoruz.

Soğuk oda tasarımlarını şu ölçülere göre hazırlıyoruz;

  • En,
  • Boy,
  • Yükseklik,
  • Kapasite,

Sanayi tipi ve ev tipi tasarımlar birbirine şekil olarak benzese de ölçü olarak farklı olabilmektedir. Evler için hazırlanan soğuk odalar kapasite olarak daha küçüktür.

Soğuk Odanın Avantajı

Evlerin çeşitli alanlarına kurulum yaptığımız ev tipi soğuk depo sistemleri ile yaş sebze, meyveler, süt ürünleri, et ürünleri, balık ve unlu mamuller gibi tüm gıda ürünleri muhafaza edilebilmektedir. Soğuk odaların en büyük avantajı ise ürünleri bozulmadan muhafaza etme süresinin buzdolabından daha fazla olmasıdır. Buzdolabında 1 hafta taze saklanabilen ürünler, soğuk odalarda daha az enerji ile daha uzun süre saklanabilecektir.

Soğuk Oda Sistemleri

Et ve balık ürünleri ile birlikte yaz meyve ve sebzelerinin ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilmesi için soğuk oda sistemlerine ihtiyaç duyulur. Daha çok sanayi mutfakları için kurulum yapılmaktadır. Bizler, özel tasarımlarla ev tipi soğuk oda imalatı yapıyoruz. Evler için portatif tasarımlar geliştirerek, kurulumu ve kullanımının kolay olmasını sağlıyoruz. Soğuk oda sistemleri kurulumlarında, evlerde genel gıda ürünlerine göre iç bölümler oluşturuyoruz. İç bölümlerde muhafaza edilecek ürün türüne göre ısı derecesi farklı olacağı için her bölümün ısı ayar sistemini ayrı tasarlıyoruz. Soğuk oda büyüklük yapısına göre sıcaklık ayarları -22°C ile -18°C arasında olacak şekilde tasarlanıyor.

Soğuk Oda Fiyatları

Firmamız, soğuk oda sistemi kurulumlarında, kaliteli ürünler kullanarak, istenilen ölçü ve kapasitede soğuk odaların oluşturulmasını sağlıyor. Soğuk oda sistemlerimiz, istenilen derecede ayar yapılmasını sağlarken, temizlik ve hijyen açısından da oldukça kullanışlıdır. Soğuk oda fiyatları, talep edilen soğuk odanın ölçülerine göre değişmektedir. 1m² alana sahip ev tipi soğuk odaların iç hacmi 2000 litre olabilmektedir. Bu alan buzdolabından çok büyüktür ve evlerde istenilen ürünlerin rahatlıkla muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Fiyatlarımız, ölçülere ve iç hacim yapısına göre değişmektedir. Soğuk havanın muhafazası için özel izolasyon sistemi kullanılmaktadır.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.