Patates Soğan Soğuk Hava Depoları

Patates Soğan Soğuk Hava Depoları

Genel anlamda patates soğan soğuk hava depoları olmazsa olmaz depolardır. Özellikle patates soğan üretim ve satışını yapan firmalar, bu depoları talep ediyor. Bu depoların inanılmaz nitelikli saklama ve koruma özellikleri vardır.

Patates ve soğanlar bilindiği üzere, toplandıkları andan itibaren yaşlanmaya başlarlar. Eğer doğru ve gereken şeyler yapılmazlarsa zamanla çürümeye başlarlar. Depolar bu gıdaların mümkün olan en uzun süre dayanıklı kalmasını sağlarlar.

Soğuk hava deposunun uygun havalandırması ile doğru depolama ortamı sayesinde koruma sağlanacaktır. Bu kapsamda, patates ve soğanların uzun süre dayanıklı kalması neredeyse kesinleşir. Alanında uzman personelimiz ile firmanıza deposal anlamında çözümler sunuyoruz. Birinci kalitede ürün ve hizmet için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Patates Soğan Soğuk Hava Depoları İmalatı Hizmeti

Sizlere uzman ekibimizle patates soğan soğuk hava depoları imalatı hizmeti veriyoruz. Bu anlamda, sizler için en uygun projelendirme ve uygulamayı belirliyoruz. Patatesler ve soğanlar ilgili yerlerden hasatları yapıldıktan sonra depolanırlar. Bu gıdalar canlı sayılabilecek dokulara sahiptirler.

Bu dokular, doğaları gereği solunum yapmaya devam ederler. Eğer gerekli muhafaza şartlarına uyulmaz ise bir takım değişiklikler geçirirler. Bu değişimlerden biri de ferment oluşumudur. Bunun olmasını en son üretici ve satıcı isteyecektir.

Ferment oluşumundan sonraki aşamada, filizlenme denilen bir durum olacaktır. Filizlenme de ürünlerde; bozulma, bakteri ve koku oluşumuna sebebiyet verecektir. Sonunda da ürünler kaybedilecektir.

Her şeyden önce, ürünlerin doğru saklama koşullarına ve depolama modellerine uyulması gerekir. Mesela patatesler ve soğanlar, kızartmalık veya tohumluk modellerine göre depolanmalıdır. Çuval, yığma ve kasalı modellerde tercih edilmelidirler. İşte bu deponun da bu saklama alternatifli bir projeye sahip olması gerekiyor.

Patates Soğan Soğuk Hava Muhafaza Deposu İşlevleri

Patates soğan soğuk hava muhafaza deposu sizlere firmamızca özenle projelendirilir. Depolarımızın birçok işlevi ve niteliği bulunuyor. Bu işlev ve özelikler, ürünlerinizin fermant durumuna gelmesini engelliyor. Aşağıdan bu işlevlere göz atabilirsiniz.

Patates soğan soğuk hava muhafaza deposu işlevleri şunlardır;

  • Nem kontrol ve CO2 sıcaklık sistemi
  • Patateslerin doğru depolanması için nemlendirme      mekanizması
  • Patateslerin ve soğanların doğru muhafazası için      soğutma ve izolasyon mekanizması
  • Tamamen otomatik hava girişi ve çıkışı kapak      sistemi
  • Ürünün saklama koşuluna göre özel havalandırma      mekanizması

Sizlere sunulan depolarda, ürünlerinizin korunumu için her şey önceden düşünülmüştür. Sizin tek yapmanız gereken bizlere ulaşmanız ve deponuzun yapımını beklemektir. Bu yapım aşaması da deponun büyüklüğüne göre kısa sürelerde tamamlanıyor.

Patates Soğan Soğuk Hava Depoları Kaç Derece Olmalıdır?

Aslına bakarsanız, bu ürünün çeşidine göre farklılık gösterir. Mesela tohumluk patatesler 2 ile 4 derece arasında saklanır. Kızartmalık dahil diğer patatesler 4 ile 10 derece arasında saklanır. Soğanlar ise genel itibariyle 0 ile 2 derece arasında saklanıyor. Elbette ki bu çeşide göre farklılık gösteriyor.

Patates Soğan Soğuk Hava Depoları Fiyatları

Belirtmek gerekiyor ki firmamızda patatesler ve soğanlar için depoların fiyatları oldukça ekonomiktir. Zaten oluşturulan fiyatlandırma oldukça bütçe dostu bir fiyatlandırmadır. Fiyatları belirleyen ana faktör, deponun boyutu ve işlevleridir denilebilir. Daha fazla bilgi için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

E-bülten Aboneliği

Yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için abone olun.